Search
tr-TRen-US
25 Temmuz 2024 Perşembe

TEPSAN MAKİNA DÖKÜM & MODEL SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.

Firmamız 1978 yılında Tepsan Makina Döküm ve Model San. Tic. ismi altında makine modelleri ve alüminyum, bronz döküm imali konusunda faaliyete başlamıştır. 1988 yılında talaşlı imalat kısmını devreye alarak makine yedek parçaları imalatı sektörüne girmiştir. Konusunda uzman mühendis ve teknik ekibiyle üretimlerini ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile gerçekleştirmekte, aynı zamanda yeterli laboratuvar cihaz ve ekipmanları ile siparişten sevkiyata kadar kaliteyi desteklemekte ve yönlendirmektedir.

1993 yılında fabrika işyeri inşaatımıza başlanmış, 1995 yılında inşaat bitirilerek; Model Tasarımı ve İmalatı, Döküm ve Talaşlı İmalat kollarını bünyesinde barındıran entegre bir tesis haline gelmiştir. Tepsan Makina Döküm günümüzde 1336 m2'lik kapalı alan üzerinde, sektördeki öncü kuruluşlardan biri olarak faaliyetine devam etmektedir.

Yerli yabancı tüm sanayinin muhtelif kollarına ve ihracatçı firmalara istenilen özellik ve standartlara uygun parçalar üretmeye kapasitesi uygun olan firmamız, müşterisinin isteklerine "En İyi, En Akılcı, En Kalıcı, En Ekonomik" çözümler üretme ve ihtiyaçlara cevap verme sorumluluğunun bilincindedir.


MİSYONUMUZ NEDİR?

Müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, sektördeki en güncel ve gelişmiş teknolojileri takip ederek kalitemizi en üst düzeye taşımak, sektördeki değişime ve gelişime öncülük etmek, ayrıca tüm bunları yaparken çevreye ve topluma saygılı olmak, çalışanların mutlu olduğu bir ortamda üretim yapmak, müşteri memnuniyetini de en üst düzeyde tutmak öncelikli amaçlarımızdır.

VİZYONUMUZ NEDİR?

Sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek öncü, yenilikçi, kaliteli ürün ve hizmetleri ile yurt içinde ve yurtdışında tercih edilen markalar arasında lider olmaktır.

FAALİYETLERİMİZ

Tepsan; başta Demiryolu Katener Sistemleri, Şehir İçi Raylı Sistemleri, Lokomotif-Vagon ve Yük Vagonu Parçaları, Kumlama Makineleri Yedek Parçaları, Atıksu Arıtma Tesis Ekipmanları, Demir-Çelik, Çimento, Gübre, Gıda, Petro Kimya, Madencilik, Vana & Pompa, Otomotiv ve Genel Makine Sanayii olmak üzere çeşitli kuruluşların yedek parça ihtiyacını istenilen kalite ve fiyatla sunmaktadır.

Tepsan, dökme demir, çelik alaşımları, alaşımlı pik, alüminyum alaşımları ve bakır alaşımları gibi birçok malzeme kalitesinde, tüm ihtiyaçlarınızı tek bir çatı altında karşılayabilmek için çabalamaktadır. Bu hedef doğrultusunda yıllar süren çalışmalarımız sonucunda sizlere geniş bir yelpazede hizmet vermekteyiz.

Model imalatı ile başladığımız üretim sektörüne döküm, ısıl işlem ve talaşlı imalatı da katarak entegre bir tesis haline gelen Tepsan, müşterilerine üstün kalite sürekli yenilik felsefesi ile hizmet vermektedir.

Üretimi yapılan tüm parçalara modelden kalıplamaya, dökümden taşlamaya, işlemeden son kontrole kadar titizlikle aynı özen gösterilerek siparişleriniz teslim edilir. Teslimi yapılan tüm parçaların bizim güvencemiz altında olması da müşterilerimizin bizi tercih etmelerinin en önemli sebeplerinden birisidir.

Bu anlamda mevcut ve gelecek potansiyeline yeterli hizmeti verebilmek adına üretim kapasitesini ve standartlarını en üst düzeyde tutmuş, gelişen teknolojiyi yakalayarak çağın getirdiği koşullarda üretim yapmayı ilke edinmiştir.


 • Müşteri Odaklılık ve Uzun Vadeli Düşünmek
 • Kalite ve Yenilikçilik
 • Özgürlük ve Sorumluluk
 • Gerçek İş Ortaklığı ve Keyifli Çalışma İlkesi
 • Anlaşılan kalitede
 • Kararlaştırılan fiyatta
 • Kararlaştırılan zamanda
 • Enerjiyi verimli kullanarak
 • Çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek koşullarda sağlayarak, müşteri memnuniyetini sürekli artırmayı hedefleriz

Mükemmellik hedefine ulaşmak için

 • Sıfır kaza ve sıfır hata için sistemli bir iyileştirme sürecini destekleyerek
 • Satın alma, üretim, nakliye ve geri dönüşümde sürekli iyileştirme alanları bulmaya çalışarak
 • Çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması için kaynakların verimli ve güvenli kullanılmasını destekleyerek
 • Her türlü iyileştirme ve tasarım faaliyetlerinde enerji verimliliğini göz önünde bulundurup enerji performansı yüksek prosesler geliştirerek ve belirlenmiş olan enerji verimliliği hedeflerine ulaşmak için tüm bilgi ve kaynakları sağlayarak
 • Hammadde, yardımcı madde, ekipman ve enerji temininde doğal kaynakların verimli kullanımını ön planda tutarak
 • Çalışanlarımızın Kalite, Güvenlik, Sağlık, Hijyen, Çevre ve Enerji konusunda eğitimlerle bilinç ve farkındalıklarını yükselterek
 • Kazaları, ürün kontaminasyonunu, mesleki hastalıkları, çevre kirliliğini ve enerji israfını önleyerek
 • Geçerli kanuni şart ve düzenlemeler ve Tepsan kurallarına uyarak
 • Yönetim Sistemlerimizi sürekli iyileştiririz.

TEPSAN

Firmamız 1978 yılında Tepsan Makina Döküm ve Model San. Tic. ismi altında makine modelleri ve alüminyum, bronz döküm imali konusunda faaliyete başlamış, 1988 yılında talaşlı imalat kısmını devreye almıştır. Tepsan, "Makina Yedek Parça" imalatı yaparak faaliyetine devam etmektedir.

ÜRETİMİMİZ

Tepsan; başta Demiryolu Katener Sistemleri, Şehir İçi Raylı Sistemleri, Lokomotif-Vagon ve Yük Vagonu Parçaları, Kumlama Makineleri Yedek Parçaları, Atıksu Arıtma Tesis Ekipmanları, Demir-Çelik, Çimento, Gübre, Gıda, Petro Kimya, Madencilik, Vana & Pompa, Otomotiv ve Genel Makine Sanayii olmak üzere çeşitli kuruluşların yedek parça ihtiyacını istenilen kalite ve fiyatla sunmaktadır.

İLETİŞİM

Tepsan Makina Döküm & Model Sanayi Tic. Ltd. Şti.

 • +90 (216) 378 60 61 - 378 24 86
 • iletisim@tepsan.com.tr
 • Ramazanoğlu Mah. Kaynarca Cad. No:37 Pendik - İSTANBUL
Tüm Hakları Saklıdır 2024, Tepsan Makina Döküm ve Model San. Tic. Ltd. Şti. Kullanım Şartları Gizlilik İlkeleri
Back To Top